Mokslininkai: elektroninės cigaretės sukels vėžį greičiau nei įprasta » Gydomės Patys
Registruotis    Prisijungti
Prisijungti
» » Mokslininkai: elektroninės cigaretės sukels vėžį greičiau nei įprasta
612

Mokslininkai: elektroninės cigaretės sukels vėžį greičiau nei įprasta

Mokslininkai: elektroninės cigaretės sukels vėžį greičiau nei įprasta
Remiantis Japonijos mokslininkų atliktu tyrimu, tradicinių cigarečių pakaitaluose gali būti 10 kartų daugiau kenksmingų medžiagų, sukeliančių vėžį, nei įprastame tabake.Japonijos mokslininkai iš Japonijos nacionalinio visuomenės sveikatos instituto padarė išvadą, kad kenksmingų medžiagų, susijusių su vėžio rizika, kiekis elektroninėse cigaretėse yra iki 10 kartų didesnis nei įprastose cigaretėse.

Nepaisant to, kad gamintojai teigia, kad elektroninės cigaretės daro mažiau žalos nei rūkant įprastą tabaką, mokslininkai nustatė, kad jose yra pavojingų kancerogenų, tokių kaip formaldehidas ir acetaldehidas. Plastikinių, įvairių dažų ir dervų, naudojamų elektroninėse cigaretėse, gamyboje naudojamas formaldehido kiekis yra žymiai didesnis nei įprasta, o acetaldehido, kuris taip pat laikomas viena iš vėžio priežasčių, lygis yra eilės laipsniu didesnis nei tos pačios medžiagos procentas įprastose cigaretėse.

Kaip teigė mokslininkai, kancerogenų koncentracija elektroninėse cigaretėse, palyginti su įprastu tabaku, viršija 10 kartų, priklausomai nuo gamintojo. Greičiausiai taip yra dėl to, kad rūkant elektronines cigaretes dėl kaitinimo padidėja kenksmingų medžiagų išmetimas.
PSO atstovai jau paragino uždrausti prekybą elektroninėmis cigaretėmis, viena pirmųjų, pasinaudojusi šia priemone, yra Japonijos vyriausybė. „Galite jas vadinti elektroninėmis cigaretėmis, tačiau iš tikrųjų jos labai skiriasi nuo cigarečių“, – situaciją pakomentavo Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas. „Dabar mes tiriame riziką, susijusią su elektroninių cigarečių rūkymu, ir planuojame imtis tolesnių priemonių apriboti jų pardavimą“.

Šaltinis: paranormal.lt

Skaitė: 612   

Komentarai

Sitede kayıtsız olarak olarak gezinmektesiniz.
Sayın ziyaretçimiz size üye olmanızı tavsiye ederiz.